תרופות לירידה במשקל

בואו נדבר על טיפול תרופתי לירידה במשקל.

מטופלים רבים נרתעים מלקחת תרופה להרזיה, מתוך תחושה שהם אינם חולים, או שעצם הצורך בלקיחת תרופה הוא מעין הודאה בכשלון - הכשלון להצליח לרדת במשקל בכוחות עצמי. 

בפועל, לעיתים רבות הטיפול התרופתי מאפשר למטופלים להרגיש לראשונה שיש התאמה בין מידת המאמץ שהם משקיעים לבין תגובת הגוף והתוצאות המתקבלות משינוי הרגלי האכילה. ולא פחות חשוב מכך, הטיפול התרופתי עשוי לסייע להרגעת העיסוק המתמיד בראש באוכל, ולאפשר סוף סוף, שקט מהמלחמה. 

טיפולים תרופתיים לירידה במשקל

 

קיימות כיום בישראל 3 תרופות מרשם הניתנות בהתוויה לירידה במשקל, ואשר נבדקו והוכחו מחקרית. התרופות ניתנות במרשם רופא בלבד, ויש להיוועץ עם רופא בנוגע לנטילתן ולהתאמת סוג ומינון התרופה למצבכם הבריאותי והרפואי. במהלך השימוש בתרופה לירידה במשקל חובה להיות בליווי דיאטנית. 

 • על התרופה:

  התוויה: התרופה רזין (פנטרמין) מיועדת למטופלים עם BMI (מדד יחס משקל בק"ג בריבוע חלקי גובה בס"מ) של 30 או יותר, אשר אינם מצליחים לרדת באמצעות טיפול דיאטתי בלבד. 

  מנגנון: התרופה מדכאת תאבון ומגבירה את תחושת השובע באמצעות השפעה על מערכת העצבים המרכזית.

  אופן מתן התרופה: כדור לבליעה. יש ליטול על פי הנחיות הרופא\הרוקח בלבד, ובשילוב ייעוץ תזונתי. הטיפול מוגבל לתקופה של 12 שבועות (3 חודשים) בלבד.

  תופעות לוואי: יתכנו תופעות לוואי כמפורט בעלון לצרכן

 • על התרופה:

  התוויה: התרופה סקסנדה (לירגלוטייד) ניתנת למטופלים עם BMI (מדד יחס משקל בק"ג בריבוע חלקי גובה בס"מ) של 30 או יותר, או 27 ומעלה עם מחלה נוספת כמו דיסליפידמיה \ סוכרת \ יתר לחץ דם.

  מנגנון: התרופה דומה להורמון הנקרא 1-GLP המשתחרר מהמעיים לאחר הארוחה, פועלת על קולטנים במוח השולטים בתיאבון, וגורמת להגברת תחושת המלאות ולהפחתת תחושת הרעב. 

  אופן מתן התרופה: בזריקה יומית במינון עולה. יש ליטול על פי הנחיות הרופא\הרוקח בלבד, ובשילוב ייעוץ תזונתי.

  תופעות לוואי: יתכנו תופעות לוואי כמפורט בעלון לצרכן.

 • על התרופה:

  התוויה: התרופה קסניקל מיועדת למטופלים עם BMI (מדד יחס משקל בק"ג בריבוע חלקי גובה בס"מ) 30 ומעלה, או BMI 28 ומעלה עם מחלה נוספת כמו דיסליפידמיה \ סוכרת \ יתר לחץ דם.

  מנגנון: הפחתת ספיגת השומן במעי על ידי עיכוב האנזים ליפאז המפרק את השומן. מפחיתה ספיגה של עד כ 30% מהשומן בארוחה.

  אופן מתן התרופה: כדור לבליעה. יש ליטול על פי הנחיות הרופא\הרוקח בלבד, ובשילוב ייעוץ תזונתי.

  תופעות לוואי: יתכנו תופעות לוואי כמפורט בעלון לצרכן.

הזמינו שיחת ייעוץ ללא התחייבות!

ריינס 18 | תל אביב (בית הרופאים קומה 3)

האתר נבנה ע"י לין - Lin.co.il

 • ערוץ היוטיוב שלי
 • פייסבוק
 • Instagram

© 2020 כל הזכויות שמורות ליפית קסלר.