top of page
IMG_4872.JPG

פעמים רבות שואלים אותי על הטיפול שאני מציעה, מה השיטה שלי, ובעצם מה הייחוד שלי ולמה כדאי לי לבוא דווקא אלי. 

כדי לענות על השאלה בצורה הטובה ביותר עבורכם, ביקשתי מהמטופלים שלי לכתוב בכמה מילים על התהליך שעברו במהלך המפגשים שלנו וכיצד הם תרמו להם. 

 

בדף זה תוכלו לקרוא על מהות הטיפול, כפי שסיפרו עליו אנשים שהגיעו אלי למפגשי ייעוץ ומעקב. כל הקטעים המובאים כאן נכתבו על ידי מטופלים שלי ופורסמו באישורם. 

על מנת לשמור על פרטיותם השמות המופיעים הינם בדויים. 

עברנו תהליך יחד? מוזמנים לספר כיצד הוא תרם לכם.

Comments (1)

אורח
20 ביוני 2023

אני רוצה לשתף בחוויה המדהימה שעברתי עם הדיאטנית הקלינית יפית קסלר. לפני שנה, החלטתי לחפש דיאטנית קלינית שתעזור לי לשפר את אורח החיים שלי ולהגיע למשקל הרצוי.

למזלי הרב, הגעתי ליפית, שהייתה קשובה, אדיבה ומקצועית במיוחד. היא הקשיבה בסבלנות לצרכים שלי ולמטרות שהצבתי לעצמי. היא הציעה תוכנית מותאמת אישית שהתמקדה בצרכי התזונה שלי וברגשות שלי.


יותר מזה, יפית סיפקה לי מידע מקצועי ומדויק בנוגע לתפקיד של כל מרכיב בתזונה ולשינויים שעליי היה לבצע.

היא הקנתה לי כלים יעילים וטיפים מעשיים שעזרו לי לשמור על איזון תזונתי ולהתמודד ביעילות עם קשיים שהיו לי בדרך.

יפית עודדה אותי, תמכה בי והעניקה לי המון מוטיבציה וביטחון בדרך להצלחה.


יפית, תודה רבה על שנה מדהימה ששינתה את חיי לעד.

Like
Lighthouse

מיכל, בת 36:

לפני שנה בדיוק יצאנו יחד לדרך חדשה של לימודים. ההצלחה שלי בניתוח מתבססת על הסירטונים שלך שבזכותם גם הגעתי אלייך. כל כך מומחית עשירת תוכן במקצוע, כל עצה שלך משמשת אצלי כעיקרון שהביא לי הצלחה עצומה למרות שהגעתי אלייך מיואשת מהניתוח ואז עשית לי סדר במחשבות והרמת לי ואז הכל התחיל לעבוד מדוייק והובלת אותי לשינוי איכותי ביותר מבחינת הרגלי אכילה בכל הקשור וזה לא מובן מאליו. 

ההתמסרות שלך למקצוע גורמת למטופלים להתמסר גם לניתוח וגם להתליך שעוברים בליווי שלך. 

Puffin Searching for Food

אמיר, בן 41 נ+2:

"לפני שנה בדיוק יצאנו יחד לדרך חדשה של לימודים.

כמו תינוק שלומד לאכול, שמתחיל מירקות טחונים,

אני, מלא חששות ופחדים, חווה דברים חדשים,

ואת, מובילה, מדריכה, מרגיעה ונותנת חיזוקים.

לימדת אותי לבטוח בעצמי ולהקשיב לגופי.

להבין מה הוא צריך. מה הוא אומר לי.

וכמו תינוק שלומד ללכת, קרה שנפלתי ונבהלתי,

ואת לימדת אותי להבין ולהסיק מסקנות, ונרגעתי. 

ועכשיו, אני מרגיש שאני כבר לא ילד, שאני "גבר",

יש לי מספיק בטחון כדי להוריד את גלגלי העזר.

לצאת כמו הפניקס שמנער מעליו את האפר,

כשאני ממשיך בדרך בידיעה שתמיד תהיי לי לעזר.

יפית,

תודה על שנה מלאת חוויות

שנה של למידה והתרגשות עד דמעות

זה לא סיום, רק סיכום ביניים,

עכשיו ממשיכים לשנה מספר שתיים!"

 

 המלצות יפית קסלר דיאטנית בריאטרית

ליטל, בת 27:

"כבר מזמן רציתי להגיד לך תודה רבה - למרות שהייתי אצלך לפני שנה ויחסית מעט פגישות עדיין לוקחת אתי הרבה מאוד מצורת החשיבה הנהדרת שלך ומהטיפים שלך בקשר לאכילה - ורק אלו שינו אצלי דברים בצורה כל כך מהותית. למשל, היום אני לא קמה בלי לאכול ארוחת בוקר, צמצמתי בטירוף את כמות המתוקים ואני כבר בקושי שותה קפה (אולי פעם בשבוע), ואני רואה איך זה השפיע לחיוב על עוד דברים. וכשאני באה לכעוס על עצמי כי לא אכלתי כמו שצריך אני מנסה גם שם לאמץ את שיטת החשיבה שלך ולקבל את זה בהבנה, במקום לכעוס על זה - זה באמת מאוד עוזר, לא רק בקשר לאכילה - אלא בכלל. אז באמת מגיעה לך תודה רבה וענקית - אני באמת חושבת שאת נהדרת והיה לי כיף מאוד לפגוש אותך. אני חושבת שכל מטופל שיש לך רק ירוויח ממך!"

אורן, בן 41:

"יפית, לימדת אותי כל הרבה בשנה שחלפה ועזרת לי ללמוד להקשיב לגוף שלי מחדש, לסמוך עליו ולא לפחד. ואני רוצה לאחל לך שנה טובה ושתמשיכי לעזור לי ולאחרים"

 המלצות יפית קסלר דיאטנית בריאטרית

עינת, בת 34, אמא ל-2:

"אתחיל בזה שהגעתי עם חוסר ביטחון ואמון בעצמי מוחלט בכל הקשור לאוכל ולהרגלי האכילה שלי. הפגישות והשיחות נטעו בי ביטחון לבטוח בעצמי שאבחר בחירות נכונות ולבדוק עם עצמי מה נכון בשבילי. אם בהתחלה הייתי צמודה לאכילה כל 3 שעות היום אני אוכלת כשאני רעבה וזה בדרכ מסתכם ב3-4 ארוחות ביום.

השינוי המחשבתי הוא שאני יכולה ומסוגלת לבחור נכון, לסגל לעצמי אורח חיים בריא ואחר.שנים הייתי מסתובבת עם משפטים מעכבים ושיחררתי אותם בנוגע לאוכל ולהרגלי האכילה שלי.

אני זוכרת שבמהלך הפגישות אמרת לי שכל הידע וההתנסויות שרכשתי במהלך השנים עכשיו יורד ומיושם ולקחתי את הרעיון לחיים שכל דבר בעיתו ועכשיו האסימונים נופלים...

נתת לי הרגשה מאוד נינוחה , פתוחה והובלת אותי למקום מאוד מדויק ושיקפת לי את המקום בו אני נמצאת, אני זוכרת במפגש הראשון שביקשתי שתרכיבי לי תפריט והרכבת ואחרי זה שאלת אותי זה מה שהיית צריכה? ועניתי לא מה שאני צריכה זה ביטחון. העלתי ללא חשש דילמות וקשיים ודיברנו על הכל.

הגעתי במטרה לרכוש את האימון והביטחון של עצמי בנוגע לאוכל ולשם הובלת אותי. לאחר הניתוח ניתנת הזדמנות חדשה להיוולד מחדש ולעשות הכל מחדש ואחרת, רק צריך להאמין שאפשר (: תודה על הכל מכל הלב".

 המלצות יפית קסלר דיאטנית בריאטרית
 המלצות יפית קסלר דיאטנית בריאטרית

צופית, בת 45:

"הי יפית,

אני עדיין בחו"ל ורציתי לספר לך על ההצלחות שחוויתי כאן:

 !הצלחתי לאכול קוביית שוקולד אחת בלבד ולעצור

אכלתי פרוסת עוגת יום הולדת אחת בלבד במשך כל הטיול! למרות שהציעו כמה ימים ברצף.

נהניתי מהאוכל שהוגש לי וידעתי לעצור כשהרגשתי שדי.

וגם היתה פעם שאכלתי יותר ממה שהייתי צריכה אבל עשיתי זאת לגמרי במודע, בשליטה ופיציתי בארוחה שלאחר מכן.

אני מרגישה שאני ממש מנצחת את אובדן השליטה או חוסר המודעות וההרגשה נפלאה! אני מוצאת את עצמי מדברת לעצמי - לא שווה לאכול את זה, כדאי לאכול את זה... ממש בת אדם חדשה :-)

את לא מבינה איזו תחושת סיפוק יש לי שאני יכולה להחליט עבור עצמי ולשלוט ביצר.

,נדבר כשאשוב

,אוהבת אותך יקירתי

"!!!הצלחנו

קרן, בת 23:

"רציתי לספר לך שאת שינית לי את איך שאני מסתכלת על האוכל. פעם ראשונה בחיים שלי שאני לא עושה דיאטה יותר. אחרי השיחה הקודמת שלנו ואחרי שניערת אותי שאני לא צריכה לספור קלוריות, הבנתי שבעצם מותר לי לאכול מהכל במידה. למחרת הייתי בסופרמרקט והתחשק לי משהו מלוח. החלטתי לקנות חטיף, אכלתי ממנו כמה חתיכות וזהו! לא היה לי צורך ביותר. גם היום לפעמים מתחשק לי עוגיה אז אני אוכלת, כי מותר לי. הבנתי שכשהייתי בדיאטה והרבה דברים היו אסורים אז רציתי מהם כל הזמן, ומאז ששינית לי את התפיסה לזה שמותר לי הכל, אני אוכלת קצת וזה מספק אותי. איזה כיף שפגשתי אותך!"

 המלצות יפית קסלר דיאטנית בריאטרית

ליאור, בת 33:

"רציתי לעדכן אותך שכבר כמה חודשים התייצבתי על משקל של 62 וקצת. עליה של 10 ק"ג בערך מנקודת השפל שלי. ואני בהחלט רואה אותה כנקודת שפל. אומנם הייתי מאוד רזה והרגשתי מאוד טוב עם זה אבל הגוף שלי אותת אחרת. כנראה שלא הייתי באמת בריאה פיזית וגם לא כך בהסתכלות שלי על עצמי במראה. הכאב בגב בישיבה, הדלקת בעצם הזנב. לא באמת הרגשתי טוב. העליה כידוע לך הייתה לי מאוד קשה, אבל מרגע שהתרגלתי לגוף החדש שלי, והרבה בזכות הפוסטים שלך בפייסבוק, הבנתי שאני צריכה לבחור נתיב ביניים שנכון גם לאורח החיים שאני רוצה לנהל ולא מתעסק רק בנראות שלי. אולי הייתי שמחה להעלות רק 5 ק"ג ולא עשרה אבל כנראה שזה היה עושה אותי פחות שמחה מבפנים. אז שיחררתי ואני בדרך לקניון לקנות ג'ינס במידה אחת יותר גדולה :) 

תודה על הדרך!"

stuck.jpg

דנה, בת 23:

"יפית, 

אמנם זו לא הזדמנות מיוחדת,

אבל בכל פעם שאני יוצאת מפגישה איתך אני מרגישה עד כמה אני רוצה להודות לך ולספר לך עד כמה הפגישות האלו משמעותיות עבורי.

תודה על הסדר שאת עושה לי בראש, על שאת מלמדת אותי להיות יותר סלחנית וסבלנית לעצמי, להתייסר פחות... להאמין יותר...

לאט לאט אני לומדת כיצד לחזור ל"מסלול" אחרי "נפילות" או יציאה משגרה - במקום להתבוסס בקושי ולהתייאש אני לומדת לתת יותר מקום וקיום לרגשות (כל אלו דברים שלמרות ניסיון של שנים בדיאטות שונות - לא התנסיתי בהם).

ההקשבה שלך, הסבלנות, האמפתיה, הראיה של הדברים בשנית אחרי פרשנות שלך, ההסברים הברורים והמובנים... זה פשוט נדיר! מיוחד ומדהים!

אין לך מושג כמה אני שמחה שהכרתי אותך.

תודה ענקית!"

Gingerbread Man

נועה - המלצה באתר איזי (לקריאת ההמלצה באתר איזי לחצו כאן)

״בבקשה אל תגידי לי גבינה לבנה 5% או קוטג׳ או משהו בסגנון, בבקשה!״

אלו המילים הראשונות שאמרתי ליפית בפגישה הראשונה שלנו כששתי כפות ידי מוצמדות בחוזקה אחד לשניה. יפית חייכה אליי את החיוך המרגיע שלה ושאלה אותי מה גרם לי דווקא לומר לה את הדברים האלה עוד לפני שהתיישבתי. התשובה שלי הייתה שעייפתי מדיאטניות שאומרות לי לאכול דברים דלי שומן ודלי סוכר ודלי טעם ודלי חיים באופן כללי.

אני אוהבת אוכל, מאוד, מאוד מאוד, אבל בעוונותי אני גם מבינה שאי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה ואותי מחוסרת קלוריות ממנה אבל כבר למדתי על בשרי כמה כל המזון הסינטטי הזה מזיק לבריאות ולרוח האנושית אך מצבי חייב אותי לעשות שינוי מעמיק ביותר בהרגלי האכילה שלי ולהפוך את הקערה על פיה, ולא, זו לא הייתה קערת סלט...

השמנה ואכילה נכונה הם בין הנושאים הרגישים שיש. כולנו רוצים לעשות אותם נכון. טוב בוא נהיה כנים, להתחיל לעשות אותם בכלל, וכל אחד מנסה למצוא לו את הנתיב שמתאים לו, ואני, כמו לא מעט אנשים, צריכה מומחה בתחומו שילך איתי יד ביד וגם זו משימה לא פשוטה בכלל כי ההתמודדות עם אוכל היא מורכבת/רגשית/רפואית, כל אחד לחוד או גם וגם ולי היה חשוב למצוא אדם שלא ידבר באוטומט אלא באמת יבין את המורכבות, הרגש, הפחדים והאתגרים הנלווים לשינוי הרגלים מקולקלים ולהתמדה בחדשים.

אז.. רשימת הדרישות הייתה ארוכה וגבוהה אבל לא הייתי מוכנה להתפשר, במיוחד לא אחרי שברונות הלב שחוויתי אצל כל מי שהייתי אצלו בעבר. חיפשתי המלצות בכל מיני פלטפורמות, קבוצות, פורומים וכדומה וכמו בהמלצות מוצלחות באמת, השם של יפית חזר ועלה כל-כך הרבה פעמים והחלטתי לפנות אליה.

ו… היא ממש לא אמרה לי שגבינה לבנה 5% ועוד מאכלים כאלה הם חובה. היא קודם כל התעניינה במה אני אוהבת לאכול ומה אני מעדיפה ולפי זה התחלנו לטוות לי דרך חדשה. לא בנינו תפריטים עייפים שחוזרים על עצמם אלא שמנו את הדגשים על מה אני צריכה ומה אפשר ומה מומלץ והכי חשוב איך לא לפחד מחשקים ואהבות ואיך לשלב אותם כי המנטרה העיקרית של יפית, ועל זה אני מעריצה אותה, היא שאוכל זה גם שמחה וצריך הכל מהכל.

יפית היא דיאטנית שמומחית גם בליווי מנותחים בריאטריים והיא כל הזמן לומדת וחוקרת את כל ההתמודדיות והצרכים הנלווים לכך. כל זאת, יחד עם המקצועיות והאישיות המיוחדת שלה, הופכים אותה לדיאטנית מדור חדש שמבינה את החיים המודרנים ויודעת אלו כלים לתת למטופלים שלה כדי גם להנות מהחיים האלה.

Donuts

ק.ק - מטופלת דוברת אנגלית:

Yafit,

After my bariatric surgery I started looking for a dietian to guide me through my lifestyle change. I was given Yafit Kessler’s name because she spoke English. I googled her, and ultimately made my decision to walk this path with her based on a video of her I found online. Since I made the decision to have the surgery I wanted to put things in place to give me the best chance for optimal results. I wanted to know some of the reasons why often the surgery was not successful long term and I wanted to stay away from those pitfalls as much as possible.

Ms. Kessler has been a huge part of my success.

I have an odd schedule that changes constantly. Eating 5-6 times a day was difficult for me at first, simply because of the logistics. I am away from my home or office for large stretches of time and it makes protein-rich foods difficult for me to carry. However, Yafit worked with me based on my schedule and my lifestyle to guide me to eating habits necessary for good health. She monitored my blood work, she gave me menu options in order to ensure I was getting enough protein, but more importantly she taught me how to make good choices and how to make good-for-you food convenient. I am not an easy patient. I hate fish, I can’t stand cottage cheese, I abhor the smell of tuna, and on and on. These are the protein rich foods you can grab at the gas station when you are in a pinch. Well, I don’t eat them. Yafit patiently worked with me to give me ideas of things I can eat that are protein rich even while I am on the go.

There are so many things I can say about my journey, but the highlight of my journey has been the success I have experienced with having incredible guidance. I had to put in the work, but I also got the results I wanted in a way that was healthy for my body, and sustainable.

C.G.

bottom of page